Právě je 26.06.2024 - 02:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lipany
PříspěvekNapsal: 08.06.2024 - 20:17 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 18.07.2012 - 04:41
Příspěvky: 184
Bydliště: Strakonice
Je to tak, ale co už. Běžný kolorit.
Otázka je, zdali se těmhle lidem dá nějak vysvětlit, že oni nevystupují proti husitství jako takovému, ale proti pokřivenému pohledu, který vytvořili a razili po čtyřicet let (teda spíše asi deset let) komunisti a který neměl s realitou moc společného. Že opravdu nestačí jenom otočit to pomyslné znaménko, jak už jsi tady několikrát zmínil, Jiří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipany
PříspěvekNapsal: 09.06.2024 - 15:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Ano, Václave, těmto lidem nevysvětlíš zhola nic. Na facebooku se s jedním takovým "oponentem" dohaduji už celá léta. Jsem trpělivý, snažím se, věcně argumentuji, nechci se hádat, ale on každý můj argument otočí proti husitství, resp. proti mně. Shodneme se na jedné jediné věci: že naše názory jsou antagonistické. :D
I já jsem za více jak 4 dekády svého života, po které se studiu husitství věnuji, musel v rámci objektivity několikrát změnit svůj názor na některé detaily, ale tenhle člověk této sebereflexe není vůbec schopen a v tom je ta potíž, protože takových je většina, většina těch, kteří husitství černobíle odsuzují.

Kata-he-kasa píše:
... proti pokřivenému pohledu, který vytvořili a razili po čtyřicet let (teda spíše asi deset let) komunisti ...
... ano,
těch ±10 let byl bolševik fakt jednoznačně demagogický, co se týče husitství. Za tu jednu dekádu vytvořil svůj etalon husitství, resp. svůj model a ten pak neměnil až do tzv. "sametu". Zkrátka po těch deseti letech se tak nějak přestal o husitství nadále starat, protože měl vystaráno. :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz