Právě je 25.06.2024 - 08:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.10.2009 - 15:43 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jirko, chápu tě, neodsuzuju všechny faráře. Říká se:"Kdo hledá - najde!"
Kamarádka mi vyprávěla, jak byla na pohřbu a tam mluvil mladý farář. Říkala, že to bylo něco úžasnýho, jako kdyby nebyl z toho kostela, třeba na to šel z čisté lásky k Bohu a sám si studuje. Byla úplně u vytržení.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.10.2009 - 18:56 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Dáša Nová píše:
Jane, zřejmě správně tušíš odkud: výňatky z přednášek pana Josefa Staňka, neuváděla jsem ho po tom, co jste mi s Jirkou napsali. Někde tam také říká, že když má člověk negativní myšlenky, tak vlastně tím živí negativní podsvětní bytosti...
MĚL BYS JÍT UŽ SPÁT, ABYS BYL ZÍTRA FIT NA MŠI!
S tou Mší: Já už za těch xyz let vím, co si moje tělo žádá a co snese :D a kdy má dost. Toho se nebojím, že bych nebyl fit.
Ale k meritu věci: Pan Staněk je naprosto mimo. To vím již od té doby, co jsi ho zde citovala poprvé. Myslím, že kdyby zůstal u té veteriny a nehrál si na proroka, udělal by lépe.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o farářích
PříspěvekNapsal: 12.10.2009 - 00:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Kamarádka mi vyprávěla, jak byla na pohřbu a tam mluvil mladý farář ... Byla úplně u vytržení.
Věřím.
Ale já se s našimi faráři setkávám i při jiných, veselejších a naprosto civilních příležitostech. A kdo je nezná, tak by na nich ani nepoznal, že to jsou služebnící Boží. A jsem z nich taky "u vytržení" ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.10.2009 - 21:55 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Uz jsem si vsechny ty ceske novejsi knihy ohledne Husova procesu objednal a cekam kdy prijdou do Finska. Uz mam objednane vsechny, ktere pan Motycka doporucuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.10.2009 - 22:21 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Vážení autoři www.husitstvi.cz
Zajímaj se o Vás tradicionalisti. Gratuluju.
http://crux.lightbb.com/stranky-ktere-s ... .htm#31301

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ???
PříspěvekNapsal: 12.10.2009 - 23:11 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Vážení autoři www.husitstvi.cz
Zajímaj se o Vás tradicionalisti. Gratuluju.
http://crux.lightbb.com/stranky-ktere-s ... .htm#31301
Obávám se, že si nejsem úplně jist, co přesně jsi chtěl svým příspěvkem naznačit, ale to vůbec nevadí ... :? :wink: :)

P.S. A co se týče Bernarda, tak on moc dobře ví, jak tyto jeho invektivy plné zášti, které trousí po české internetové scéně pod různými nicky, vnímám. Protože ho znám, tak vím, že přesně on je prototypem člověka, který není schopen unést konfrontaci s objektivními historickými fakty, týkajícími se tak kontroverzního tématu, jakým husitství bezesporu je. On totiž, podobně jako mnozí další (nejen) katolíci, se s takto precizovanými argumenty a na této úrovni prezentovanými dosud nesetkal/i. A to je pochopitelně irituje. Pak jsou chybějící relevantní (proti)argumenty nahrazovány celkem dost průhlenou dehonestací všeho toho, co nekonvenuje jejich ideologii - a mohl bych s klidným svědomím napsat - jejich demagogii.
Ale na to už jsem si dávno zvyk'. :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ???
PříspěvekNapsal: 13.10.2009 - 18:13 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
Vážení autoři www.husitstvi.cz
Zajímaj se o Vás tradicionalisti. Gratuluju.
http://crux.lightbb.com/stranky-ktere-s ... .htm#31301
Obávám se, že si nejsem úplně jist, co přesně jsi chtěl svým příspěvkem naznačit, ale to vůbec nevadí ... :? :wink: :)
Pouze informuji do hledáčku jakých lidí se zdejší autoři dostali...

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ???
PříspěvekNapsal: 13.10.2009 - 18:18 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Pouze informuji do hledáčku jakých lidí se zdejší autoři dostali ...
Děkujeme tedy za info.
Ale v podstatě ho nebylo třeba, protože já v případě Bernarda dávno moc dobře vím, s kým mám tu čest. Jeho aktivity a inkvizitorské praktiky pod různými nicky na české internetové scéně už nesleduji. Taky dávno. ... :wink: :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.10.2009 - 18:25 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jan píše:
Nebo snad ten magor Abdrushin?

Když pominu povahu útoku, která pramení z naprosté nevědomosti, a vulgárnost, která není hodna věřícího člověka, tak člověk, který vede daleko hrubší útok, než ten, kvůli kterému se údajně přihlásil do tohoto fóra, je dostatečně čitelný pro nás ostatní, z čehož se můžeme poučit, ale jinak je zcela zbytečné se tímto dále zabývat.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.10.2009 - 21:02 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
To jsem ráda, že tady nejsem sama, kdo takhle vnímá Pravdu!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.10.2009 - 21:13 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Vazeni a mili husite.

Vim ze jsem na vas upozornil na nasem foru Traditio, ale udelal jsem to proto abych varoval pred herezemi, ktere zde jsou.
Vite proc?
Rikate, ze verite v to, v co ma verit krestan, ale v co ma verit krestan?
Krestan je ten kdo veri v to co uci Cirkev svata katolicka.
Svata Cirkev je pouze Cirkev rimska, ktere predseda papez a jemu podrzieni prelati.
To, co ucil Hus, je tezky blud, vse.
Kdyby jste zili v Husove dobe, zacatkem 15. stoleti, tak by jste meli velke potize,a mohli by jste byt i zadrzeni v "mur".
Bylo by mi vas lito a pral bych si aby jste se zrekli svych bludu, aby vase zalezitost byla ukoncena a Svaty Tribunal byl k vam mirny.
Jinak by jste byli v mur a to by mi bylo velmi lito..

Nekteri autori tohoto fora mluvi opravdu tak, jak by mluvil Hus a mozna by i Vy jste jednali jako Hus.
Tak Vas zdravim a nezlobte se jiz na mne. Neni to ma osobni nenavist ani zast, ale pouze pece o cistotu prave katolicke viry v CR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.10.2009 - 23:43 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Pokud se nemýlím, tak první pokřtění byli v době Ježíše (i Ježíš byl pokřtěn), ale asi to tedy nebyli křesťané, protože katolická církev ještě neexistovala.
Svatý je jen Bůh a jakékoliv přirovnávání se k němu je hrubé rouhání.
Nevím o tom, že by Ježíš ustanovil katolickou církev za svého zástupce na zemi. Takto se nazývat považuji za rouhání a bezmeznou domýšlivost.
Vzhledem k předchozímu mě nepřekvapuje Váš názor na Jana Husa.
Je zřejmé, že i v dnešní době se v této církvi nacházejí lidé, kteří pokud by měli větší moc, chovali by se jako v 15. století, z čehož jsem velice smutný...

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.10.2009 - 10:35 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Konečně se tady rozzářilo Světlo! ...

Je smutné, když se z člověka stane otupělý stoupenec nauk, které odporují jasným Božím přikázáním. Není mu nic platné, když občas se probouzející pochybnosti ukonejší výmluvou, že největší odpovědnost mají ti, kteří vnesli odchylky do učení. Každý je tu sám za sebe, má svobodnou vůli, a tak je i odpovědný za všechno, co sám myslí a koná!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "shrnutí"
PříspěvekNapsal: 24.10.2009 - 16:40 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Sabin píše:
... pouze jsem zveřejnil svůj nápadonávrh o vytvoření silné a jediné protestantské církve ...
V této souvislosti je třeba si uvědomit, že je tady hafo dalších protestantských církví, ne jenom ony dvě největší. :idea:

No právě. My se stěpíme, papeženci se nám povyšují a za námi všemi si na nás muslimáci brousí nože.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.10.2009 - 17:01 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Muslimové si brousí meče. Když byl totiž Mohamed v Mekce napaden, jako každý nositel výrazné duchovní vibrace, temnými, tj. lidmi řízenými satanem, se jako jediný z velkých proroků a zakladatelů světových náboženství chopil na svou obranu meče! Jeho následovníci tomu ovšem porozumněli tak, že je třeba mečem vnucovat jejich názor ostatním.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz