Právě je 26.06.2024 - 02:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: to jsi hodnej ...
PříspěvekNapsal: 08.10.2009 - 09:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Pouze vyjadřuji údiv, nemínim ho nějak perzekuovat. ...
Jééé, to se mi ulevilo, hned se mi bude líp spát. :wink:
A "gp500", kterému v těchto dnech musí znít v uších, jistě taky ... :lol:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 12:23 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Jak to zde tak procitam tak se nestacim divit nekterym nazorum zde,a tomu slepemu obdivu k Husovi, uz to zde ani proto nekomentuji,ale pisi na forum http://crux.lightbb.com/ a radim tak i jinym katolikum. Na to forum jsem napr. dosti podrobne popisovat vznik Svate Inkvisice a zacatky boju proti katarskemu hnuti.
Jinak mam web na http://luxdomini.com/inquisicion.htm
Tam pisi spanelsky, kdyz vidim jak maly zajem je v CR, ci ve Finsku kde ziji o historii Svateho Tribunalu a poznani pravdu o stredoveke katolicke Cirkvi. Kdyz tak se tam podivejte. Zdravi Gui


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomp
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 12:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Bernard Gui píše:
Jak to zde tak procitam tak se nestacim divit nekterym nazorum zde,a tomu slepemu obdivu k Husovi, uz to zde ani proto nekomentuji, ...
Myslím, že je to bude pro všechny lepší, když si své komentáře odpustíš. Jsou jednostranné a nevedou ke konstruktivní diskusi. Ale k věci!
Kdyby sis úplně celou kapitolu o Husovi tady na fóru přečetl poctivě, ale opravdu poctivě, tak možná zjistíš, že tento "obdiv" není vůbec slepý.

No, a jinak ty zase slepě obdivuješ "bohulibou" instituci zvanou inkvizice. (Jistě si ještě pamatuješ, jak diskuse na toto téma na serveru Středověk skončila pro tebe naprostým debaklem.) A já ti to taky na každém kroku nepřípomínám, přestože oba tyto obdivy (Hus vs. inkvizice) jsou diametrálně odlišné. :!: Ale to prostě někteří nepochopí, kdyby měli 10, 100, ... životů ... :wink: :|

BTW. Ty sis už tu mnou doporučenou litaraturu o Husovi přečetl? Nějak rychle ... :D

Bernard Gui píše:
... pisi na forum http://crux.lightbb.com/ a radim tak i jinym katolikum. Na to forum jsem napr. dosti podrobne popisovat vznik Svate Inkvisice a zacatky boju proti katarskemu hnuti.
Jinak mam web na http://luxdomini.com/inquisicion.htm ...
Myslím, že na těchto internetových stránkách se ti bude podstatně lépe vegetovat, než na našem sekulárním serveru o seriózní historii.
A to myslím naprosto upřímně a v dobrém ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 10.10.2009 - 15:47, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:05 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Jeste jsem to o tom Husovi ajeho procesu necetl,ale ty knihy uz mam objednane, jeden pan mi je koupil, kdyz jsem mu uz zaplatil a vcera poslal do Finska. Dal jsem si inzerat na bazaru knih ahned se mi jeden posatel ozval a koupil 2 z tech doporucenych knih.
Dekuji za upozorneni, tak mi mouhou prijit tak v patek a az to prectu, tak uvidim. Jinak mi je velmi lito, jak nekteri pisatele zde sproste napadaji Svate Officium. A ano, preji si aby jsme v Cirkvi opet Svatou Inkvisici meli.
Co do postupu rizeni je nutne si uvedomit ze metoda kazdeho postupu je urcena cilem. Cilem uradu Inkvisice je zniceni hereze,a ta nemuze byt znicena pokud nejsou zniceni heretikove.
Heretikove mohou byt zniceni tim, ze se obrati k prave katolicke vire, podle Prislovi 12.7.- obrat bezbozne a oni takovi nebudou. Ci za druhe, kdyz to nepomuze, predat svetske moci k telesnemu trestu.
Dnesni Cirkev bez Inkvisice je v totalnim upadku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: katolická církev v úpadku
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:10 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Bernard Gui píše:
... Dnesni Cirkev bez Inkvisice je v totalnim upadku.
Což o to, já si to někdy taky myslím, i když v názoru na důvody tohoto "neblahého" stavu v Církvi se budeme pochopitelně rozcházet. :lol:
Zkus se však o tom zmínit ve Vatikánu, v tom ti my (nekatolíci + ateisti) těžko pomůžeme ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:20 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Jiste ze jsem jiz psal i do Rima, jaka je situace Cirkvi v Skandinavskych statech,ale sam clovek nic neudela, jen varuji tradicni katoliky pred modernismem na blogu http://summorum.blogspot.com
kde pisi pod nickem, Torquemada- jak mne Finove nazyvaji, tam hlavne pisi o liturgii,ale i historii Cirkve. Ale je mi smutno, nebot jsem sam, noo, je nas tradicnich katoliku asi 5, kteri jsme pozvali kneze z Francie P.Durhama,aby u nas slouzil Tridenstkou Msi svatou, misto modernistickeho pokoncilniho NOMu a to jen v Helsinkach.
Na severu Evropy je upadek Cirkve velmi patrny a katoliku jen okolo 10 000 a prevazne cizinci z Finu konvertite,kteri o nasi historii ani nevedi.
Je mi z toho nekdy moc smutno. Ano, o Inkvisici pisi i zde ve Finsku,ale i v Norsku a snazim se napr. aby i zde pusobil dominikansky rad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vytrvalost
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:23 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Bernard Gui píše:
Jiste ze jsem jiz psal i do Rima, jaka je situace Cirkvi ..., ale sam clovek nic neudela ...

Jsi možná sám, ale musíš být v tomto ohledu především vytrvalý ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:28 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Ano, to je pravda. Potiz je v tom ze Finsko je velmi sekularizovane a lide uz nechodi ani na protestanstke obrady a vetsina jde do kostela jen na svatbu ci pohreb. Lide spechaji a uz nemaji cas na zadnou spiritualitu. Prace, spech a o vikendu alkohol- je mi velmi z finske spolecnosti smutno a kdybych zde nemel zazemi a dobre zamnestnani,tak bych uvazoval o stehovani do Italie, Spanelska ci jizni Francie, kde prece jen je spiritualita o necem jinem. Finska spolecnost mi proste nesedi. Ta neuveritelna tvrdost a sekularnost Finu,a katolicka Cirkev opravdu ze nic nepodnika. Je mi moc smutno a modlim se i za tyto lidi, aby poznali pravou viru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:35 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Bernard Gui píše:
... Ta neuveritelna tvrdost a sekularnost Finu, a ...
... u Čechů možná ještě víc ... :wink: :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:42 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Lide zde stale jen spechaji,ani v obchode nepozdravi, kazdy se stara jen sam o sebe. Kazdy tyden vidim v praci ty nasledky. Zemreli lezi v byte treba tydny i mesice nez ho objevi sousede podle zapachu a zavolaji policii. O tito lidi se nikdo nestara,ani sousede- kazdy jen sam o sebe. Tyden co tyden vidim tu neuveritelnou tvrdost, sobeckost..stari, ci nemocni lide kyteri ziji sami o ktere se nikdo nestara dokud neshniji ve vlastnim byte. To je finska realita
Zadna spirititualita, jen kleni, nadavani a hrubost. V tv filmy, ktere obsahuji jen a jen nasili, vulgarnost. Ja ani do spolecnosti nechodim, nemam rad opile a hrube lidi, radeji doma s kocourem,a pisi si na blog, ci neco studuji..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 13:57 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
Bernard Gui: tak ty mě opravdu bavíš. a musím říct,že mě dlouho tak nikdo nepobavil. Díky takovým lidem jako ty bude stále více mladých nevěřících. A někde jsem četl, že přibývá množství lidí kterých se hlásí k evangelické církvi. Největší naivita je, že se my heretici vrátíme do lůna vaší církve. To jsem se fakt zasmál. Napiš te vaší ikvizici, že bydlím v Polici nad Metují at si mě najdou. A hlavně odstěhuj se z Finska a přestěhuj se třena na Mars, tam patříš. Nebo vymysli si stroj času a vrat se do 15 století. Jediný s čím s tebou naprosto souhlasím je, že mám doma taky kocoura a toto zvíře mám opravdu rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 14:01 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
Prohráli jsme,ale aspoň některým nám zůstala čest. Předci odešli do Pruska, kde museli začínat znova. Měli to těžké,ale Prajzi :lol: jim nechali svobodu vyznání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 16:10 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Bernarde Gui, svatá inkvizice upalovala čarodějnice i s jejich kočkami. Podívej se svému kocourkovi do očí... tak oni si představovali ďábla!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: postmoderní inkvizitor ...
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 16:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8741
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
Bernarde Gui, svatá inkvizice upalovala čarodějnice i s jejich kočkami. Podívej se svému kocourkovi do očí... tak oni si představovali ďábla!
:lol: :lol: :lol:
Dášo, ani s tím u našeho milovníka inkvizice nepochodíš. Svýho kocourka by neupálil, možná ani posmrtně, ale živýho nepřítele Církve svaté bez oka mrknutí ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2009 - 16:49 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Kocourka Alvi miluji, ten nic zleho neudelal a ten se ma u mne domka vyborne. Ma 1 rok a uz vazi pres 6 kilo, dostava lahudky, ryby, RC-granule, krevety a spi se mnou v posteli. Ten je moc hodny.
Kocoura, Sieni, ktery mi umrel v dubnu jsem pohrbil v Kuusamu. Ziji sam s kocourkem Alvi, je to kremovy ragdoll.
Kocour se niceho nedopustil, heretik vas ano, urazky Boha a Cirkve svate.
A ve Finsku kde ziji, je to samy heretik.
Ja jen pevne verim ze se Cirkev z toho dnesniho marastu dostane i kdyz na severu to bude trvat. Ve Skandinavii prevlada luteranstvi a Finove jsou sekularizovani tak jako asi zadny jiny narod. Je mi z toho moc smutno a i jsem uvazoval o stehovani napr. do Spanelska.
Jinak jsem doplnil web na http://www.luxdomini.com/inquisicion.htm


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz